Start e-aktualności Polecamy Nowość!! Podręcznik "Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem"
Nowość!! Podręcznik "Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem"

Po wieloletnich staraniach i równie mozolnej pracy, dzięki ks. Piotrowi Kulbackiemu i Wydawnictwu Światło-Życie, został wydany ponownie podręcznik „Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem”. Podręcznik prezentuje jak przygotowywać zespoły ewangelizacyjne i ewangelizować dziś z odwagą i mocą. Można go zamówić na stronach wydawnictwa: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/ksiazka/ewangelizacja-wedlug-planu-ad-christum-redemptorem

Pierwszy podręcznik „Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem” został wydany w całości w 1988 roku. Ogłoszony przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w 1980 roku plan Ad Christum Redemptorem był organicznie związany z wcześniej już realizowanymi w Ruchu Światło-Życie oazami modlitwy, różnymi formami ewangelizacji, rekolekcjami oazowymi, deuterokatechumenatem, programem odnowy parafii, posługą wyzwolenia człowieka.

 

 

 

 

Plan ten zakładał istnienie tych dzieł przynoszących już wówczas wielkie owoce. Ich metody zostały wykorzystane do utworzenia szerokiego, prowadzonego metodycznie programu ewangelizacji z mocą – przynoszącej wyzwolenie. Trzy filary tego programu: modlitewny, kerygmatyczny i wyzwolenia związane są zarazem ze słowem Bożym, liturgią i parafią. W ten sposób dotychczasowe doświadczenia Ruchu Światło-Życie zostały włączone w szeroką koncepcję wielkiej ewangelizacji.

Pochylenie się nad fascynującym programem ks. Franciszka Blachnickiego powinno posłużyć wyzwalaniu nowej dynamiki Ruchu Światło-Życie w dawaniu odpowiedzi na wezwanie Kościoła do nowej ewangelizacji. Podejmujący dziś ewangelizację według propozycji Sługi Bożego powinni zwrócić uwagę, w jaki sposób odczytywał on znaki czasu i kolejno włączał wypracowane wcześniej metody w dalekosiężne programy łączące modlitwę z głoszeniem kerygmatu i posługą wyzwolenia społecznego.

Zob. "Nowość!! Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem"

 

 

Ps. Stary podręcznik przez wiele wiele lat były białym krukiem. Można było go co najwyżej wypatrzeć u starych oazowiczów czy w bibliotekach. Rzadko pojawiał się na allegro. Przepisany we fragmentach pierwszy podręcznik można znaleźć w sieci. Np. ten "acr.pdf" pobrany został ze stron katowickiej oazy, co nie znaczy, że był realizowany.

Żeby nie było, że tak wszystko z tego pierwszego wydania było nieużywane, to należy wspomnieć, że w 2008 roku wydano wyjęte właśnie z podręcznika ACR katechezy ewangelizacyjne. Zostały one wydane w książce "Blachnicki Franciszek - UWIERZYLIŚMY MIŁOŚCI I O NIEJ ŚWIADCZYMY. Konferencje ewangelizacyjne". Ta więc w II wydaniu podręcznika ACR zostały umieszczone katechezy wg. wspomnianej pozycji z 2008 (tak naprawdę są tam niewielkie korekty). Stąd cieszymy się, że został ten podręcznik wznowiony. Może wróci do łask i będzie nie tylko przyswojony, ale i aplikowany w ewangelizacjach. Poniżej okładki pierwszych wydań.

 

Okładki pierwszego wydania. Dwie pierwsze to stary podręcznik podzielony na części I-II oraz III i następne. Trzeci to ostatnie wydanie podręcznika zawierające wszystkie części. Wszystkie pochodzą z lat 80-tych.

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: