Start e-aktualności Polecamy By nie zapomnieć "Evangelii gaudium"
By nie zapomnieć "Evangelii gaudium"

Adhortacja papieska Ewangelii Gaudium skłania do wielu refleksji. Nie dotyka ona tylko w kwestii zaangażowania w dzieło ewangelizacji, ale przede wszystkim jest pytaniem o obraz Kościoła jaki mamy i doświadczenie wiary, jakie jest naszym udziałem.  Zapraszamy do lektury artykułów z działu  Komentujemy Evangelii Gaudium na portalu wiara.pl. Szczególnie ciekawe są przemyślenia Andrzeja Macury "Nie pozwólmy się okraść z ideału miłości braterskiej!", "Nie pozwólmy się okraść ze wspólnoty!" oraz "Uczeń? Tak. I ewangelizator!" oraz Joanny M. Kociszewskiej "Ewangelizować, ale jak?".

 

 

Właśnie na stronie wiara.pl umieszczone zostało ciekawe zebranie inspiracji i przemyśleń, które zrodziła adhortacja "Evangelii Gaudium" - " By nie zapomnieć Evangelii gaudium". Warto nieustannie sięgać zarówno do samej adhortacji, jak również do komentarzy.

Bo łatwo jest zamknąć papieskie dokumenty z przepastnych archiwach zamiast pozwolić się mu inspirować tu i teraz. Za przykład może służyć świetna adhortacja Pawła VI o radości chrześcijańskiej "Gaudete in Domino", która gdzieś została zapomniana, a przecież jej znaczna część jest nadal aktualna.

 

 

Wreszcie zachęcamy do zamówienia "Wieczernika". „Radość Ewangelii” – jest dla oazowiczów tematem nowego roku formacyjnego, który został właśnie zainspirowany wspomnianą adhortacją papieża Franciszka. Nowemu tematowi pracy rocznej poświęcony jest dwusetny (!), numer „Wieczernika”, który ukazał się w maju. Więcej szczegółów na stronie Ruchu " http://www.archiwalna.oaza.pl/dokument.php?id=4650".

 

 

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: