Start e-aktualności Polecamy Adhortacja "Evangelii Gaudium"
Adhortacja "Evangelii Gaudium"

"RADOŚĆ EWANGELII napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem" (EG1) - taki początek dobrze świadczy o całej adhortacji. Czyli dalej może być już tylko lepiej. :)

Zgodnie z zapowiedzią Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej  - 26 listopada 2013 - zaprezentowało nową adhortację papieża Franciszka o nowej ewangelizacji: "Evangelii Gaudium" czyli "Radość Ewangelii". Oczywiście na początku pojawiła się w językach innych niż polski, tj. [Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański]. Ale po kilku godzinach, przy dość widocznym poddenerwowaniu na fb i szukaniu winnych tak dużego opóźnienia, pojawiła się również po polsku. Zatem czas na czytanie, czytanie, czytanie i radosne ewangelizowanie. Zatem czas na czytanie, czytanie, czytanie i radosne ewangelizowanie. Jest już też tekst: [Polski (KAI)]. Oryginalnym językiem jest hiszpański. Zatem tu tekst po polsku z oficjalnej strony watykańskiej w PDF: papa-francesco_esortazione-ap_20131124_evangelii-gaudium_pl.pdf. Tekst polski na stronie watykańskiej powinien być tu [ Polski ].

 

A że adhortacja wciąga i inspiruje, to jeszcze jeden cytat:

"Zapraszam każdego chrześcijanina, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajduje, by odnowił dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo przynajmniej podjął decyzję gotowości spotkania się z Nim, szukania Go nieustannie każdego dnia." (EG 3)

 

Artykuły i omówienia:

 

Tutaj można pobrać adhortację po angielsku w formacie *pdf.: "Evangelii Gaudium in English (pdf)".

 

 

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1088/adhortacja-apostolska-evangelii-gaudium
UWAGA: warto sprawdzić czy jest to II wydanie, poprawione -
bo wydanie nie różni się okładką od pierwszego wadliwego.

 

Wydawnictwo WAM przygotowało elektroniczną wersję adhortacji "Evangelii Gaudium".

 

 

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: