Start e-aktualności Na spotkaniu Diakonii Wyzwolenia

Autentyczna ewangelizacja zawsze rodzi się z modlitwy i jest przez nią wspierana: musimy najpierw rozmawiać z Bogiem, abyśmy mogli mówić o Bogu. I w modlitwie zawierzamy Panu osoby, do których jesteśmy posłani, prosząc go, aby dotknął ich serca.

Benedykt XVI, „Orędzie na ŚDM w Rio”

Na spotkaniu Diakonii Wyzwolenia

W odpowiedzi na zaproszenie Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia trzech naszych przedstawicieli 19 listopada pojawiło się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym jej członków.

Wspólnie zastanawialiśmy się co jest treścią ewangelizacji, uświadamialiśmy i przypominaliśmy sobie czym nas Bóg pociągnął do siebie i jak wiele mu zawdzięczamy w kwestii wyzwalania nas z naszych grzechów i słabości. Podzieliliśmy się także motywacjami, które skłaniają nas do głoszenia Jezusa oraz barierami w wychodzeniu z Dobrą Nowiną do innych. We wspólnej modlitwie prosiliśmy też Pana, aby dawał nam przełamywać własne ograniczenia oraz pozwalał odważnie i z mocą nieść Go innym.

Na zakończenie spotkania zastanawialiśmy się jak możemy połączyć nasze działania, aby wykorzystywać jak najlepiej złożone w nas charyzmaty i realizować pragnienie służby. Oby Pan Bóg podtrzymywał w nas ten, jak ufamy Boży, zapał, aby zaowocował on wspólnym działaniem na chwałę Bożą w najbliższej przyszłości!

Za to dobre spotkanie - dzięki Ci, Panie!

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: