Start e-aktualności Na spotkaniu Diakonii Wyzwolenia

Ewangelizacja nie jest naszą inicjatywą i nie zależy przede wszystkim od naszych zdolności, lecz jest przede wszystkim ufną i posłuszną odpowiedzią na wezwanie Boga, dlatego opiera się nie na naszych siłach, ale na Jego mocy.

Benedykt XVI, „Orędzie na ŚDM w Rio”

 

Na spotkaniu Diakonii Wyzwolenia

W odpowiedzi na zaproszenie Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia trzech naszych przedstawicieli 19 listopada pojawiło się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym jej członków.

Wspólnie zastanawialiśmy się co jest treścią ewangelizacji, uświadamialiśmy i przypominaliśmy sobie czym nas Bóg pociągnął do siebie i jak wiele mu zawdzięczamy w kwestii wyzwalania nas z naszych grzechów i słabości. Podzieliliśmy się także motywacjami, które skłaniają nas do głoszenia Jezusa oraz barierami w wychodzeniu z Dobrą Nowiną do innych. We wspólnej modlitwie prosiliśmy też Pana, aby dawał nam przełamywać własne ograniczenia oraz pozwalał odważnie i z mocą nieść Go innym.

Na zakończenie spotkania zastanawialiśmy się jak możemy połączyć nasze działania, aby wykorzystywać jak najlepiej złożone w nas charyzmaty i realizować pragnienie służby. Oby Pan Bóg podtrzymywał w nas ten, jak ufamy Boży, zapał, aby zaowocował on wspólnym działaniem na chwałę Bożą w najbliższej przyszłości!

Za to dobre spotkanie - dzięki Ci, Panie!

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: