Start e-aktualności Podziel się Kromką Słowa

Ewangelizacja musi być świadectwem ludzi, którzy spotkali w swoim życiu Jezusa Chrystusa, odczuli Jego moc, zostali przez Niego przemienieni i nawróceni oraz napełnieni mocą Ducha Świętego.

ks. Franciszek Blachnicki, „Rekolekcje ewangelizacyjne”

 

Podziel się Kromką Słowa

„A On rzekł do mnie: «Synu człowieczy, zjedz to, co masz przed sobą. Zjedz ten zwój i idź przemawiać do Izraelitów!» Otworzyłem więc usta, a On dał mi zjeść ów zwój, mówiąc do mnie: «Synu człowieczy, nasyć żołądek i napełnij wnętrzności swoje tym zwojem, który ci podałem». Zjadłem go, a w ustach moich był słodki jak miód”.
Ez 3, 1-3

 

Odkryj siłę SŁOWA Bożego! Może poczujesz się zainspirowany do pewnej przygody. O co chodzi?

Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w przepięknej, jedynej w swoim rodzaju przygodzie! Przewodnikiem na naszym szlaku będzie nic innego jak Żywe Słowo Boga. Z pewnością wielu jeśli nie każdy z Was już wielokrotnie słyszał podczas formacji o praktyce i wadze Namiotu Spotkania. Nasza propozycja ma nam po raz kolejny przypomnieć piękno i odnowić w nas zapał do spotykania się z Bogiem w Jego Słowie.

Niejednokrotnie w życiu możesz czuć się niczym żebrak głodny miłości i nadziei. I pomimo Twoich wielu starań nic nie jest w stanie tego głodu zaspokoić! Na tej drodze zwątpienia pojawia się jednak wyciągnięta w naszą stronę ręka, która jest odpowiedzią na nasz ogromny głód: Pan Bóg daje nam każdego dnia pokarm – swoje Słowo.

Pierwsza rzecz do której Cię zapraszamy to po prostu je przyjmij. Odnajdź w domu egzemplarz Pisma Świętego. Być może częściej czy rzadziej do niego zaglądasz i nie będzie to nic trudnego. A być może już dawno nie zaglądałeś do swojego Pisma Świętego. Może w ogóle nie masz swojego własnego egzemplarza? Koniecznie powinieneś to zmienić!

Ale to dopiero początek. Bo gdyby żebrak otrzymał chleb i nic z nim nie zrobił byłby zwyczajnie nierozsądny. Dlatego proszę Cię – zacznij jeść i nosić przy sobie żywy Chleb. Jeśli Twoje Pismo jest zbyt duże możesz zaopatrzyć się w mały egzemplarz Biblii, kieszonkowy egzemplarz NT lub jakiejś wybranej Ewangelii. Jeśli nie wiesz gdzie szukać – zapraszamy do kontaktu. Jako diakonia chętnie pomożemy w zakupie odpowiedniego dla Ciebie egzemplarza.

Noszona przy sobie kieszonkowa Ewangelia czy Nowy Testament skłania do czytania jej regularnie, nawet kilka razy – od początku do końca. Niech Cię to nie zniechęca, ale motywuje do odkrywania Słowa wciąż na nowo. Czytaj wszędzie gdziekolwiek jesteś i czujesz tego potrzebę: w domowym zaciszu, w drodze do szkoły czy pracy, w poczekalni, w wolnej chwili na uczelni. Gdy jesteś radosny i gdy jest Ci bardzo źle. Czytaj i smakuj tego wyjątkowego Chleba. Zaznaczaj ważne dla Ciebie Słowa, notuj natchnienia, które przychodzą od Boga podczas lektury.

Jeśli pozwolisz się Bogu prowadzić w tej przygodzie do której dziś razem z Nim Cię zapraszamy szybko przekonasz się, że to Słowo to prawdziwy Skarb, drogocenna perła, pożywny chleb, który daje siłę i radość, przemienia stopniowo Twoje serce, objawia Prawdę, która do tej pory była zakryta, a która przynosi Ci zupełnie Nowe Życie.
Wyrazem dbałości o Skarb Słowa może być np. troska o jakieś etui na Twoje Pismo Święte tak, aby cały czas noszone przy sobie nie uległo zniszczeniu. Zachęcamy do własnoręcznego przygotowania takiego etui ;) My swoimi pomysłami dzielimy się na stronie www.ez3.pl.

Jako nakarmiony żywym Bogiem żebrak zaczynasz rozumieć, że pokłady tego wspaniałego Chleba są niewyczerpane. Nie możesz więc tego Skarbu zatrzymać dla siebie, ale pragniesz się nim dzielić z innymi głodującymi, spragnionymi jak Ty dotąd - miłości i nadziei. Zachęcam Cię, abyś dzielił się tym Skarbem, który odnalazłeś. Na pewno wielokrotnie spotykasz w codzienności ludzi nieszczęśliwych, pogrążonych w beznadziei. Jeśli sam zaczniesz wierzyć w moc Słowa i będziesz odczuwał namacalnie Jego realny wpływ na Twoje życie, będziesz chciał nieść to Słowo dalej. Przekazuj Dobrą Nowinę, którą sam przeżyłeś tym, których Bóg postawi na Twojej drodze. Prosimy Cię także, nie bój się ofiarować komuś Twojego kieszonkowego egzemplarza! Jeśli w czyimś sercu zobaczysz potrzebę, a zarazem gotowość spotkania się z żywym Bogiem - oddaj mu swoje Pismo Święte. Zaprowadź go do Góry Chleba! Niech również zakosztuje! Każdy ślad, który zostawiłeś na stronach Pisma Świętego będzie dodatkowym prezentem dla obdarowanego. A sam… weź kolejny egzemplarz i kontynuuj tę Bożą przygodę :)


Tak więc proponujemy Tobie dzisiaj - Podziel się Kromką Słowa:

4 proste kroki: Przyjmij; Jedz i Noś; Odkryj Skarb i Podziel się Nim.

pks4 pks3 pks1 pks2

 

Co bardzo ważne, poproś Ducha Świętego, aby to On Cię w tej przygodzie prowadził – z Nim sukces gwarantowany!

Przyjmij propozycję osobiście, ale też przekazuj ją dalej osobom w Twojej wspólnocie, otoczeniu!

My w diakonii spróbowaliśmy i nadziwić się nie możemy jak wiele przez te kilka miesięcy Bóg zdziałał przez tę propozycję w naszych sercach.

Po pierwsze sami odkryliśmy na nowo Słowo Boże, Jego moc. Wielu z nas odnowiło praktykę codziennego sięgania po Słowo. I kiedy tego nie robimy naprawdę czujemy się głodni! Jeden z członków diakonii sam dla swoich dzieci i żony zrobił etui na Pisma Święte i podarował im je jako najpiękniejszy urodzinowy czy imieninowy prezent. Inna osoba w swojej parafii wspólnie z animatorami podczas kursu Filip wszystkim chętnym przygotowującym się do bierzmowania podarowała podczas modlitwy wstawienniczej wraz z fragmentem do rozważenia kieszonkowe egzemplarze NT. I zachwycające było jak zaskakująco miły i wyjątkowy był to dla nich dar!

Wśród inspiracji, które zapaliły nas do realizacji przedstawionego pomysłu jest m.in. papież Franciszek, na którego prośbę na Placu świętego Piotra były rozdawane egzemplarze Ewangelii i który wielokrotnie w swoich przemówieniach i homiliach zachęcał do noszenia Słowa i regularnego karmienia się Nim.

 

Jeśli podoba Ci się ta idea karmienia się Słowem i Dzielenia Nim jako Skarbem zapraszamy na stronę www.ez3.pl oraz fanpage Podziel się kromką Słowa. Tam znajdziecie m.in. dokładny opis kroków naszej propozycji, nasze świadectwa oraz inspiracje, które nas zapaliły do odkrycia na nowo mocy Słowa.

W razie chęci kontaktu z nami piszcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przeczytaj też artykuł z warszawskiego Gościa Niedzielnego: "http://warszawa.gosc.pl/doc/2276618.Jak-zebracy".

 

 

Pobierz ulotkę o metodzie: „ metoda_pks_ulotka.pdf” (1,2 MB).

 

 

"Niech Duch Święty obudzi w ludziach głód i pragnienie słowa Bożego
oraz powoła gorliwych zwiastunów i świadków Ewangelii" (BXVI)

 

Znak roku OŻK 2019
"Wolni i wyzwalający"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: