Start e-aktualności Ralph Martin: Co mówi Duch Świety do Kościoła?

Ewangelizacja to jest głoszenie radosnej nowiny o tym, co się stało, co się dokonało przez Chrystusa, co stanowi rzeczywistość historyczną, czyli dokonało się w czasie i przestrzeni, w określonym miejscu, tak jak się dokonują wydarzenia w historii. (…) Ewangelizacja jednak głosi równocześnie rzeczywistość, która się stała i która trwa, i tym się różni na przykład od nauczania historii.

ks. Franciszek Blachnicki, „Została nam powierzona Ewangelia”

Ralph Martin: Co mówi Duch Świety do Kościoła?

22 listopada 2014 r w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie odbyła się Konferencja Wiary, której gościem był Ralph Martin, czyli człowiek, który o odnowie charyzmatycznej i ewangelizacji wie naprawdę dużo. Jest przewodniczącym Renewal Ministries (Służby Odnowy) - katolickiej posługi poświęconej odnowie i ewangelizacji w Kościele. Służy we Wspólnocie Słowo Boże (The Word of God) w Ann Arbor w Stanach Zjednoczonych. Od 1965 r. jest liderem Odnowy w Kościele Katolickim. Założył Międzynarodowe Biuro Odnowy Charyzmatycznej w Brukseli, którym kierował w latach 1976 - 80. Pracował z Kard. L. J. Suenensem w organizacji promującej katolicką odnowę charyzmatyczną i ewangelizację. Jest autorem wielu książek m.in.: m.in. „Głód Boga”, „Powołani do świętości” oraz programów telewizyjnych. Jest znanym mówcą i ewangelizatorem. Ralph i jego żona Anne mają sześcioro dzieci i dwanaścioro wnuków.

Gość dzielił się przemyśleniami na temat "Co mówi Duch Święty do Kościoła?". Spotkanie było okazją do ubogacenie się jego świadectwem i nauczaniem. Ciekawe były również panele dyskusyjne. Spotkanie zakończyła modlitwa do Ducha Świętego.

Warto przeczytać relację: "https://ruchwiary.pl/artykul/aktualnosci-konferencje/konferencja-wiary-ralph-martin-otworzymy-sie-na-ducha-swietego" i odsłuchać konferencji sesja 1 "Nowa Ewangelizacja"; sesja 2 "Powołani do świętości"; sesja 3 "Nowa Pięćdziesiątnica". Nagrania dostępne są pod adresem "https://ruchwiary.pl/galeria".

Polecamy również książkę Ralpha Martina: http://gloria24.pl/glodni-boga-praktyczna-pomoc-w-charyzmatycznej-modlitwie-osobistej

 

Znak roku OŻK 2018
"Młodzi w Kościele"

Podziel się kromką Słowa!

 

Słowo o nas i naszym logo.

Modlitwa zawierzenia

serdecznie poleca strony:

stat4u

 

Wsparcie i patronat: